Ugrás a fő tartalomra

Bejegyzések

Bejegyzések megjelenítése ebből a hónapból: március, 2014

Már csak 4 nap... New Worlds 2. trailer

Érkezett egy 2. előzetes a New Worlds-höz. Íme:

A sajtó sajtóban készült.

Bevallom, engem meglepett, amikor rájöttem, hogy a sajtó nem csak az újságok, magazinok tömkelegét jelenti, hanem egy gépet is, amivel régen, egészen a 19. századig készült. A nyomdai sajtók a nyomdaiparban, a papírok nyomtatására használt gépek. Fejlődésük a kézisajtótól a rotációsgépekig terjed. A kézisajtó, amire John Lilburne is gyűjtött a The Devil's Whore -ban fából és vasból készült. Két fő rész különböztető meg rajta: a taliga a fenéklappal (fundamentum), az a rész, melyre a szedést helyezik s a nyomótalp (tégely), mely a fordító rúd segítségével bizonyos határig leereszthető. A taliga forgattyúval való hajtás következtében előre és hátra mozog, a rajta levő szedést kézi hengerrel festékezve ráhajtják a nyomtatópapírt magában foglaló sajtófödőt (fedőlap), mire a taligát a nyomótalp alá gördítik, s ennek leeresztésével megtörténik a nyomtatás. Forrás:  Wikipédia

Miért is utálták Károlyt? - Gyorstalpaló az angol polgárháborúról I.

A Devil's Whore történelmi kosztümös sorozat ugyan, de néha elég lazán veszi az eseményeket, máskor kissé robogva halad. Tegyük hát helyre a dolgokat! :)

Jön, jön, jön - New Worlds

1680-ban II. Károly (Jeremy Northam) húsz éve ül Anglia trónján, ám úgy tűnik a restauráció egyáltalán nem hozta meg azt a békét és stabilitást, amit a polgárháború után reméltek. Károly vaskézzel támad mindenkire, aki hatalmát veszélyezteti, és akiket apja gyilkosának gondol. Haragja elér az Újvilágig, massachusettsi putitánok tőle legalább annyira tarthatnak, mint az őslakosoktól.Négy változásokért küzdő fiatal, két földrész, egy király. Küzdelem a szabadságért, a hatalomért, a hitért, a szerelemért. A 2008-as The Devil's Whore folytatása. Főbb szereplők: Jamie Dornan,Freya Mavor, Joe Dempsie, Eve Best, Jeremy Northam, Alice Englert Trailer a tovább mögött:

Amikor a fordító fejet hajt (vagy nem :) ) - Azok a fránya címek

Mostanában két általam fordított feliratnál is problémám akadt a címmel. Más-más okból, de csak nehen, vagy nem is használom azt a címet, amit szinkronizálásnál kapott.  Az egyik az I Erzsébet kései éveiről szóló Helen Mirren főszereplésével 2005-ben készült Elizabeth I . A film a magyar forgalmazótól az Elizabeth címet kapta. Egyrészt, így könnyen összekeverhető az 1998-as szintén Erzsébetről szóló Elizabeth című filmmel, másrészt mindkét címnél hiba történt. A magyar helyesírás szerint az uralkodók, királyok, királynők, királynék nevét magyarra kellene fordítani, vagyis a helyes használat az Erzsébet lenne. Az egyetlen kivétel, amire én a kiadómtól kaptam, hogy Edward kirélyt nem kell Eduárdra fordítanom. Pláne, hogy még Arany János sem döntött a kérdésben. "Edward király, angol király léptet fakó lován" de később "Hát ne éljen Eduárd?" (A walesi bárdok) A címet meghagyom Elizathnek, a film szövegében viszont az Erzsébetet használom.  A másik problémám a The ...

Búcsú Flemingtől II. - A kedvenc jelenet

Sokat gondolkodtam, melyik is a kedvenc jelenetem, hisz több megdöbbentő vagy erős jelenet volt, például Muriel utolsó jelenete. De végül ezt választottam, mert ez rántott be a zenével, a ritmusával, a megkomponáltságával. A tovább mögött láthatod:

Búcsú Flemingtől I - Ann O'Niel

Ann O'Neil Lara Pulver, mint Ann

Ami a Flemingből kimaradt a.k.a. A következő részek tartalmából

Ann és Ian kapcsolatára sok mindent lehet mondani, kezdve az érdekestől, a viharoson egészen a betegesig, ítélje meg maga vérmérséklete szerint. Én sokáig azt hittem, hogy a Szürke ötven árnyalatára  emlékeztető részek csak a hype és a (főleg) férfi nézők érdeklődése miatt kellenek. De úgy tűnik tévedtem. Ez maga volt a "sötét" valóság. A brutalitás és a szex ugyanúgy része volt az életüknek, mint a James Bond regényeknek. Otthonukban számtalan könyv lapult a polcokon-e témában. Amilyen viharosan kezdődött a kapcsolatuk, a házasság is úgy folytatódott.  És ennek bizony fiuk, Caspar itta meg a levét, akit apja kedvesen "három és fél"-nek becézett. Caspar tragikus sorsáról szól a következő  cikk . Arról is olvashattok, hogy a háborút követő időkben bizony nagyon mást gondoltak a gyereknevelésről, mint manapság.  Itt  pedig még többet olvashattok a viharos házasságról. A cikkek angol nyelvűek, de kérésre szívesen készítek magyar kivonatot.

Min ügyködöm épp III. - The Lizzie Bennet Diaries

Hogy lehet egy iskolai projektmunkával Daytime Emmyt nyerni? Viccesen, kreatívan, bátran.  Így:

Min ügyködöm épp II. - The Devil's Whore

Szintén történelem, szintén Anglia, szintén viharos idők, csak úgy egs századdal később, amikor Oliver Cromwell szembeszáll a Stewartok zsarnoksága ellen. A történet középpontjában azonban nem ő, hanem Angelica Fanshawe áll. A 2008-as minisorozatban (melynek folytatása a New Worlds hamarosan érkezik), többek között az akkor még viszonylag ismeretlen Michael Fassbender az egyik főszereplő.Trailer a tovább mögött:

Min ügyködöm épp I.- Elizabeth I

Most a 2005-ös Helen Mirren és Jeremy Irons főszereplésével készült kétrészes minisorozat van teritéken, mely I. Erzsébet kései éveiről szól, és többek között arról, szerethet-e egy királynő. Csak rajongó által készített trailert találtam, amit megnézhetsz a tovább mögött: