Ugrás a fő tartalomra

A világjáró Thomas Rainsborough



Thomas Rainsborough az angol polgárháború egyik prominens alakja volt. 1610 –1648 október 29.(a The Devil's Whore-ban Michael Fassbender játszotta). Érdekesség, hogy a nevének legalább 6 névváltozata létezett (Rainborough, Raineborough, Rainborowe, Rainborrowe, Rainbow, Rainsboro), ki tudja, lehet, hogy nem is egy emberről beszélnek. :)




Thomas az egyenlősítők, vagy más néven levellerek (éljen a törikönyv) egyik prominens alakja volt, nézeteit valószinűleg a családjából hozta magával. Édesapja, William a tengerészet kapitánya és Marokkó nagykövete volt, szolgálataiért a fehér rabszolgaság felszámolásában bárói cí,mmel jutalmazták, amit azonban visszautasított.

Thomas expedíción vett részt a puritán kolóniába Nicaragua partjai mellett.

Az első polgárháborúban Thomas hajóskapitányként szolgált többek között a Fecske fedélzetén. Érdekesség, hogy erről a sorozatban egy árva kukk említés nincs.

1645-re Cromwell hadseregének ezredese lett.

Valóban ellenzett bármiféle egyezkedést a királlyal és egyenlősítőként igen hamar szembekerült Oliver Cromwell-lel. Többek között azért, mert szerette volna, ha a sereg katonái is szavazati jogot kapnak az új parlament megválasztásakor.

Később mégis Cromwell támogatásával nevezték ki altengernaggyá, hajóját magyarra fordítva Állandó reformáció-nak hívták.

1648-ban royalista merlénylők áldozata lett, bár a mai napig nem eldöntött (szerintem a sorozatban sem egyértelmű), hogy nem Oliver Cromwell mozgatta-e a szálakat..
.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A fehér királynétől a A feher hercegnőig - Arcképcsarnok

A fehér királyné vége és A fehér hercegnő eleje között a történetben 2 nap telt el. A két sorozat forgatása között kb 4 év. így egyeztetési okokból vagy talán másért a teljes szereplőgárdát lecsererélték, Így nem mindig egyszerű kapásból rájönni, hogy kit is látunk. Lássuk, hogyan változtak a szereplők! Bal oldalon A fehér királyné szereplői láthatóak, balra A fehér hergnő é. A lista a tovább mögött is folytatódik, VII. Tudor Henrik Yorki Erzsébet hercegnő

Egy újabb darabka: W. H. Auden: Temetői blues (Life in Pieces)

A Life in Pieces pilotjában idézik az egyik Auden versből, valamint szóba kerül. hogy a Négy esküvő és egy temetés című filmből "lopták". Itt elolvashatjátok az egész verset, a tovább mögött pedig megnézhetitek a jelenetet a filmből. W.H. Auden: Temető blues (A Két dal Hedli Andersonnak-ból) Állj meg óra, hallgass telefon, Kutya, ne örvendj ízes csontokon, Csendet most zongora, s puffogó dobok, Hozzák a koporsót, jöjjetek gyászolók. Szálljon az égre a gép és sírja el ott, Vésse az égre a hírt: Ő halott. Fehér galambnyakat gyászszalag övezzen, A rendőr is fekete kesztyűt viseljen. Ő volt észak, dél, kelet és nyugat, A dolgos munkahét, pihenő vasárnap, Éjjelem, nappalom, szavam és énekem; Hittem, örök a szerelem. Tévedtem. Nem kell már a csillag, kinek ragyog? Oltsátok ki a holdat, takarjátok el a napot, Kiszáradhat az óceán, elpusztulhat az erdő, Úgysem hoz már semmi jót a jövendő. Seres József

Peaky Blinders S02E03 Zenelista

Ebben a részben remek példáját láttuk/ hallottuk annak, mennyire más hangulata lehet ugyanannak a számnak, attól függően ki hogy nyúl hozzá. PJ Harvey - Red Right Hand Angol dalszöveg Arctic Monkeys-Red Right Hand Angol dalszöveg PJ Harvey - The Water is Wide Angol dalszöveg Nick Cave & The Bad Seeds - Loverman Angol dalszöveg